تبلیغات
زعفران نیوز کرمان(گلزار) - تهران تایمز زعفران گناباد پدیده نوظهور هزاره سوم عیر قابل مقایسه با انچه تاكنون مصرف كرده اید
زعفران نیوز کرمان(گلزار)

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشكی مشهد گفت: طبق استانداردهای بین‏المللی، زعفران ایران یكی از بهترین انواع زعفران موجود در جهان است.

دکتر حسین حسین‎زاده در گفت‏وگو با طلیعه اظهار داشت: طبق استانداردهای بین‎المللی زعفران ایران از لحاظ مقدار عطر، ماده موثره و اثرگذاری در سطح بالایی قرار دارد.

وی در ادامه تاكید كرد: طبق تحقیقاتی اخیر دانشگاه چیبا(chiba) ژاپن در خصوص زعفران ایران، این زعفران برای مصرف دارویی مناسب و مفید ارزیابی كرده‎ شده است.

حسین‏زاده عنوان كرد: تاكنون 2 همایش زعفران در دانشگاه چیبا ژاپن و یك همایش نیز در همین موضوع در ایران برگزار شده است كههمایش "زعفران داروی گیاهی هزاره سوم" چهارمین سری از این همایش‏های مشترك ایران و ژاپن است.

وی از امضای قراردای بین دانشكده داروسازی دانشگاه علوم پزشكی مشهد و دانشگاه چیبا ژاپن خبر داد و اعلام داشت: این قرارداد در زمینه تحقیقات مشترك، برگزاری همایش‎ها و نقل‎و‌انتقال دانشجو مطرح می‎شود.

عضو كمیته مدیریت استراتژیك شبكه تحقیقات گیاهان دارویی ایران خاطرنشان ساخت: برای ایجاد فرهنگ‎ استفاده دارویی زعفران در بین مردم، برگزاری همایش‎ها و تولید فرآوری زعفران بسیار مهم است.

وی تاكید كرد: به عنوان مثال استفاده كردن زعفران به صورت پودر و قرص یكی از راه‎های موثر برای معرفی این گیاه دارویی ارزشمند است.

رییس همایش بین المللی "زعفران داروی گیاهی هزاره سوم" تصریح كرد: در حال حاضر در كشور فرانسه دراویی با عنوان سافرامیل كه حاوی زعفران است، تولید شده و به عنوان داروی ضد افسردگی استفاده می‎شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز در کشور به سمت تولید قرص زعفران نرفته‌ایم، اذعان كرد: زعفران كار بردهای مختلف دارویی نظیر اثرات ضد التهاب و درد، از بین برنده ورم، آرامش دهنده و خواب آور دارد.

وی افزود: خواص ضد صرفه، محافظت از كبد و تحریك قوای جنسی از دیگر خواص دارویی زعفران است.

رییس همایش بین المللی زعفران داروی گیاهی هزاره سوم، كاهش وزن را یكی از خواص جدید معرفی شده برای زعفران ذكر و تاكید كرد: زعفران اثر ضد سرطان و ضد سكته را نیز باعث می‎شود.

وی از انجام تحقیقاتی از سوی دانشكده داروسازی مشهد در خصوص خاصیت تقویت‏كننده حافظه زعفران خبر داد.

حسین‏زاده ادامه داد: ترویج و شناسایی خواص دارویی زعفران، استفاده از آن به عنوان فرآورده‎های دارویی و انجام تحقیقات بالینی بر روی خواص زعفران، از جمله اهداف این همایش است.

وی تاكید كرد: اگر بتوانیم خواص و مزایای زعفران را به درستی به جهانیان بشناسانیم، می‎توانیم در خصوص صادرات و فروش این محصول به عنوان دارویی مفید، پیشرفت خوبی داشته باشیم.

حسین‎زاده از شركت نمایندگانی از كشورهایی نظیر فرانسه و ژاپن در این همایش خبر داد و ابراز داشت: تاكنون حدود 90 اثر به این همایش ارسال شده است كه از تعداد 65 اثر به شکل پوستر و 25 اثر نیز مقاله است.

گفتنی است دومین همایش زعفران داروی هزاراه سوم با همكاری دانشكاه چیبا(chiba) ژاپن و مركز همكاری‎های خاورمیانه ژاپن توسط دانشگاه علوم پزشكی مشهد و صندوق توسط صادرات زعفران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در محل هتل پادیسان تشكیل شد حسین آشوری مندی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 آبان 1388 توسط hamid vafae
سایت تبادل لینک خودکار