تبلیغات
زعفران نیوز کرمان(گلزار) - برداشت و فرآوری زعفران
زعفران نیوز کرمان(گلزار)

برداشت و فرآوری زعفران

گل زعفران معمولاً در اواسط پاییز برداشت می شود و روش متداول برداشت آن دستی است. پس از نخستین آبیاری گیاه زعفران شروع به رشد می كند. به محض پیدا شدن اولین گلها در مزرعه، برداشت محصول آغاز می شود. زمان برداشت زعفران بستگی به شرایط محیطی و زراعی دارد. عملیات برداشت گل در یك مزرعه حدود 20 روز به طول می انجامد. هر پیاز ممكن است یك تا سه گل از هر جوانه تولید نماید،كه عمر متوسط هر گل در صورت چیده نشدن 3 روز به طول می انجامد. یك كارگر در روزهای اوج در ظرف 5-4 ساعت می‌تواند 10-8 كیلوگرم گل بچیند. معمولاً یك نفر در روز 3-2 كیلوگرم گل را باز می‌كند.

عمر مزرعه زعفران

عمر مزرعه زعفران به تعداد پیازهای كاشته شده در سال اول بستگی دارد. هر پیاز سالیانه پیازهای جدید تولید می‌نماید در نتیجه با گذشت چند سال به علت تراكم پیازها، نقصان مواد غذایی، پوكی برخی پیازها و كوچك شدن آنها از مقدار محصول كاسته می‌شود. اگر در یك چاله 3-2 پیاز كاشته شود در این صورت عمر مزرعه در حدود 10-8 سال می‌باشد و اگر 8-5 پیاز كاشته شود عمر مزرعه به 8-5 سال كاهش می‌یابد.

 

نسبت وزن گل به زعفران

هر كیلوگرم در حدود 2700-2000 گل دارد. هر كیلو گل بین 5/17-5/12 گرم زعفران تولید می‌نماید. به طور متوسط هر 170-150 عدد گل یك گرم زعفران خشك تولید می‌نماید. (محمد كافی 1381)

 

زمان برداشت

 

برداشت گل بهتر است در ساعات اولیه بامداد انجام شود چرا كه در این زمان دمای هوا پایین است و گل ها هنوز باز نشده اند و در این صورت، احتمال صدمه مكانیكی به گل و آلودگی های ثانویه در حین جابه جایی كاهش خواهد یافت. همچنین در این حالت كیفیت محصول افزایش خواهد یافت. . بررسی نتایج آزمونهای شیمیایی نشان داده است كه برداشت گل به صورت غنچه میزان رنگ‌دهی، طعم و عطر بیشتری نسبت به نیمه باز و باز دارد

نكته قابل توجه این است كه كسی كه گل زعفران را برداشت می كند، باید تندرست بوده و به ویژه دست وی، بدون آلودگی و عاری از بیماری پوستی و عفونی باشد .

همچنین برای گردآوری و جابه جایی گل زعفران باید از سبدهای مناسب (حصیری یا پلاستیكی) پاكیزه، تمیز و خشك استفاده شود. واز ریختن زیاد گلها روی هم  و انباشته نمودن آنها به مدت طولانی می بایست اجتناب نمود.آذر ‍پرو‍‍ژه  (  1379)  در  بررسی نتایج آزمونهای شیمیایی نشان داد كه برداشت گل به صورت غنچه میزان رنگ‌دهی، طعم و عطر بیشتری نسبت به نیمه باز و باز دارد.

جداسازی كلاله ها

بلافاصله بعد از برداشت گلها در مزرعه می بایست اقدام به جداسازی كلاله ها از گل نمود. هر چه این مدت زمان طولانی تر شود از كیفیت زعفران كاسته شده و احتمال آلودگی قارچی آن افزایش می یا بد. بعد از جداسازی زعفران ،كلاله ها به روشهای مختلفی روی هم قرار می گیرند.

 

 دسته ای یك سویه

در این حالت قسمت قرمزی كلاله ها  در یك جهت قرار می گیرند و معمولا دسته ها پنجاه تایی می باشند و با نخهای ظریف گره زده می شوند.

دسته ای دو سویه یا دختر پیچ

در این روش بخش قرمز كلاله ها در دو سمت قرار می گیرند و از وسط با نخ گره زده می شوند.

پوشالی یا درهم

در این روش كلاله ها بر روی هم بدون هیچ نظم خاصی ریخته می شوندو به دلیل گره نزذن روی هم متراكم نمی شوند.

سرگل

این روش مشابه پوشالی می باشد با این تفاوت كه در تركیب قسمت سفیدی كاملا جدا می شود و فقط بخش قرمز استفاده می شود.هر چند میزان محصول كاهش می یابد اما به دلیل قیمت بالای زعفران سرگل، در موقع فروش جبران می شود.

 برخی از تولیدكنندگان زعفران را به صورت دسته جمع آوری می نمایند. كه این روش دارای معایبی به شرح زیر است:

- مساعد شدن شرایط مورد نیاز برای رشد و تكثیر میكرو ارگانیزم ها و عوامل بیماری زا،  پایین آمدن كیفیت زعفران و طولانی شدن زمان خشك كردنبرای تولید زعفران رشته ای (پوشالی) در مرحله جداسازی بایستی هر كلاله به  همراه حداكثر 4-2 میلیمتر از خامه از دیگر بخشهای گل جدا شده و به صورت در هم درظروف مناسب و تمیز قرار گیرد.

 استفاده از این روش مزایایی نیز دارد كه به شرح زیر می باشد:

كاهش آلودگی به علت تماس كمتر زعفران با دست،سرعت عمل در جداسازی،حفظ كیفیت زعفران و كاهش زمان خشك كردن

لازم به ذكر است كه جداسازی هرچه سریعتر زعفران در بهبود كیفیت محصول تولیدی موثر است. بهترین دما برای نگهداری كلاله ها در فاصله زمانی جداسازی تا خشك كردن، دمای یخچال می باشد.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 آبان 1388 توسط hamid vafae
سایت تبادل لینک خودکار