تبلیغات
زعفران نیوز کرمان(گلزار) - توقف فروش فله ای زعفران
زعفران نیوز کرمان(گلزار)ان اکونومیست: حبیب معصومیان مدیر عامل شرکت زعفران گلوبال گفت: علی رغم کیفیت بالای زعفران ایران ،همیشه اروپاییان از آلودگی فیزیکی و تغییر رنگ طبیعی آن به علت فروش فله ای شکایت می کردند،بنابراین تصمیم گرفتیم زعفرانی را در کشورمان تولید و بسته بندی کنیم که از استانداردهای اروپا نیز برتر باشد.


به گزارش ایران اكونومیست، معصومیان در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس تجربه 20 ساله ای که با واردکنندگان زعفران در کشورهای اروپایی داشتیم با شرکت موفق اسپانیایی در این خصوص جهت سرمایه گذاری خارجی و انتقال تکنولوژی مدرن اروپایی برای تولید و بسته بندی زعفران ایرانی مطابق با استاندارد اروپا مذاکره کردیم.
وی در ادامه افزود: جهت گیری مناسب بازار ، شناخت فرصتها و پتانسیل های موجود در بازار ،نیاز مشتریان بین المللی و همچنین درک صحیح از مزیتها و امکانات بالقوه و بالفعل در مدت کوتاهی باعث گردید که محصولات اندک شر کت به اندازه خود سهم مناسبی از فروش و بازار صادرات را در اختیار گرفته و موجب رونق تولید و بالطبع افزایش صادرات گردد .

توقف فروش فله ای زعفران

مدیر عامل شرکت زعفران گلوبال در ادامه افزود: با توجه به تلاشهای شبانه روزی مدیران و کارکنان این شرکت در بخشهای تولید، فرآوری، کنترل کیفی، بسته بندی ،بازاریابی و صادرات برای تولید با کیفیت و با مشارکت سرمایه گذاری خارجی، زعفران تولیدی را با نام مقدس جمهوری اسلامی ایران روانه بازار اروپا کردیم.
به گفته وی ، این شرکت ضمن اشتغال آفرینی برای 3000 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از فروش فله ای زغفران به کشورهای مختلف جلوگیری می کند.
این کارآفرین موفق در ادامه خاطر نشان کرد : این شرکت پس از اخذ مجوز از سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،توانست با برداشت 160 تن گل زعفران از مزارع زعفران تربت حیدریه و واردات یک دستگاه ماشین تست زعفران از اسپانیا و فرآوری اصولی مقدار 1200 کیلو گرم زعفران فرآوری شده بسیار ممتاز و همچنین2200 کیلوگرم زعفران فریز آوری شده را به بیش از 40 کشوراز جمله بازارهای اروپایی صادر و 5میلیون یورو ارز وارد کشور نماید.
معصومیان در پاسخ به این پرسش که آیا در این مسیر مشکلاتی هم داشتید، گفت : بر اساس ایمان، دانش و تجربه ای که در صنعت زعفران داشتیم ،ما از مشکلات فرار نکردیم بلکه همیشه به مشکلات خوش آمد گفتیم و این دید مثبت ما موجب شد که محصول با کیفیتی که در ایران تولید می شود ،تعجب شرکتهای اروپایی را به دنبال داشته باشد و شرکتهای اروپایی رقیب به ما تبریک می گفتند.
وی در پایان خاطر نشان می کند: تجربه ما نشان داد که سرمایه گذاری خارجی زیر بنای همه شاخصهای مثبت اقتصادی از جمله صادرات، اشتغال زایی وانتقال تکنولوژی در کشور است و اگر به این امر توجه شود رشد اقتصادی هر کشوری جهشی خواهد بود.
لازم به ذکر است ، بهره گیری از تجارب موفق شرکتهای داخلی که با سرمایه گذار خارجی مشارکت داشتند، می تواند الگوی مناسبی برای تولیدکنندگان داخلی باشدhttp://www.zafarannews.ir/نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 بهمن 1388 توسط hamid vafae
سایت تبادل لینک خودکار