تبلیغات
زعفران نیوز کرمان(گلزار) - زعفران؛ شادی‌بخش و تقویت‌كننده تمایلات جنسی
زعفران نیوز کرمان(گلزار)

زعفران؛ شادی‌بخش و تقویت‌كننده تمایلات جنسی

زعفران؛ شادی‌بخش و تقویت‌كننده تمایلات جنسی

بسیاری از ما گمان می‌كنیم زعفران فقط برای خوشرنگ كردن غذاست، در حالی كه خواص درمانی این ادویه معطركننده آنقدر هست كه برای آن بهای زیادی بپردازیم.

زعفران شادی‌بخش است و مهم‌ترین خاصیت آن ضد‌افسردگی است، همچنین به هضم طبیعی غذا و تقویت معده كمك می‌كند. به گفته پزشكان متخصص تغذیه، زعفران علاوه بر ایجاد شادی و آرامش به دلیل داشتن آنتی‌اكسیدان به عنوان توان‌بخش قلب و پیشگیری‌كننده از بیماری‌های قلبی و سرطان نیز مطرح است.

تقویت حافظه و یادگیری، كاهش فشارخون، رفع بی‌نظمی‌های قاعدگی زنان، كاهش چربی خون، درمان آسم و رفع نفخ شكم از دیگر خاصیت‌های درمانی زعفران محسوب می‌شود.

نتایج برخی تحقیقان نشان می‌دهد در آینده‌ای نزدیك، زعفران یكی از مهم‌ترین جایگزین‌های داروهای شیمیایی خواهد بود. این ماده خوراكی علاوه بر آن‌كه محرك و تقویت‌كننده تمایلات جنسی است، به عنوان مسكن به ویژه در درمان دردهای لثه و قولنج نیز تاثیرگذار است.

تحقیقات پزشكی ثابت كرده زعفران خواص ضدسرطانی داشته و به عنوان یك داروی ضد‌تومور و جمع‌كننده رادیكال‌های آزاد عمل می‌كند. زعفران همچنین ماده‌ای شادی‌بخش، تقویت‌كننده حافظه، افزایش‌دهنده تمركز، ضد تشنج، افسردگی، اسپاسم، آلزایمر و پاركینسون است و برای درمان دردهای عصبی و كم‌خوابی نیز مفید است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 مهر 1388 توسط hamid vafae
سایت تبادل لینک خودکار