تبلیغات
زعفران نیوز کرمان(گلزار) - حمایت وزارت بازرگانی از حفظ برند زعفران ایرانی
زعفران نیوز کرمان(گلزار)

"سید علیرضا شجاعی" با بیان این مطلب افزود: آمارها حاکی از این است ک صادرات زعفران به صورت کوبیده در بسته‌بندی‌های غیرخرد‌ه‌فروشی با کاهش همراه شده است. چرا که دولت در نظر دارد با سیاست‌هایی همچون حذف جوایز صادراتی زعفران فله، رشد قابل توجهی در صادرات به صورت بسته‌بندی رقم بزند و به این ترتیب از برند زعفران ایرانی و ارتقای آن حمایت کند.
وی افزود: پیش از این، صدور فله‌ای زعفران به عنوان یکی از مشکلات صادراتی این محصول و مانعی جهت دست‌یابی به ارزش افزوده واقعی آن مطرح بوده است اما از سال گذشته تا به حال با توجه به تمهیدات اتخاذ شده در راستای اختصاص جوایز صادراتی به زعفران با بسته‌بندی‌های کوچک، حجم عمده صادرات به سمت صدور زعفران با این نوع بسته‌بندی سوق پیدا کرده است.
شجاعی با اشاره به مصوبه هیات دولت در این خصوص اذعان داشت: براساس این مصوبه، جوایز و مشوق‌های صادراتی زعفران به بسته‌بندی‌های کمتر از 10 گرم تعلق می‌گیرد و همچنین صادرکنندگان زعفران به صورت فله‌ای موظف به پرداخت عوارض 5 درصدی هستند.
گفتنی است؛ بیش از90 درصد از زعفران جهان در ایران تولید می‌شود که به گفته شجاعی، وزارت بازرگانی به منظو‌ر شناسایی و ورود به بازارهای هدف و همچنین معرفی این محصول به بازارهای جهانی از طریق سازمان توسعه تجارت ایران اقدام به تبلیغ برای زعفران ایرانی در رسانه‌های کشورهای خارجی کرده است تا به این ترتیب از اعتبار برند ایرانی در بازارهای هدف حمایت کند


برچسب ها: حمایت وزارت بازرگانی از حفظ برند زعفران ایرانی،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 خرداد 1389 توسط hamid vafae
سایت تبادل لینک خودکار