تبلیغات
زعفران نیوز کرمان(گلزار) - وفور انواع زعفران های تقلبی در بازار
زعفران نیوز کرمان(گلزار)

احمدرضا درستی ر مورد زعفران های تقلبی بازار، افزود: از شیوه هایی که برای تهیه زعفران تقلبی به کار می بندند استفاده از ریسه های نازک اطراف گل زعفران است.

وی توضیح داد: اطراف گل زعفران ریسه های نازکی است که از زعفران کم رنگ ترند اما شکل آن ها شبیه ریسه های زعفران است که آن ها را از گل جدا کرده، سپس رنگ کرده و به جای زعفران می فروشند.
 
رییس انستیتو تحقیقات تغذیه استفاده از کاکل ذرت روش دیگری برای تهیه زعفران های تقلبی اشاره کرد و گفت: رشته های باریکی که اطراف بلال هست نیز شبیه ریسه های زعفران است که آن ها را جدا کرده و با رنگ های شیمیایی به رنگ زعفران در می آورند و به نام زعفران می فروشند.

وی افزود: راه سوم استفاده از گیاهی به نام گلرنگ است که وقتی پودر می شود به شکل یک ماده نارنجی رنگ درمی آید و رنگش متفاوت از زعفران پودر شده است اما وقتی به غذا افزوده می شود رنگش مثل زعفران است.

درستی تصریح کرد: استفاده از گلرنگ ار قدیم الایام در کبابی ها و برخی رستوران ها متداول بوده و معمولا جاهایی که نظارتی بر کار آن ها نمی شود از این گیاه به جای زعفران در غذاها استفاده می کنند.
 
وی در پاسخ به این پرسش که استفاده از گلرنگ به جای زغفران مضراتی دارد، تاکید کرد: اتفاقا کسانی که از این گیاه استفاده می کنند نیز فکر می کنند که به دلیل طبیعی بودن، مصرف آن ضرری ندارد در حالی که گلرنگ مسموم کننده است و استفاده طولانی مدت از آن به سلامتی بدن لطمه می زند.
 
رییس انستیتو تحقیقات تغذیه در مورد آنچه به جای زعفران از ریسه های گل زعفران و کاکل بلال درست می شود، گفت: آنچه به این ها افزوده می شود تا رنگ زعفران پیدا کنند، مواد شیمیایی خطرناکی است که متنوع هستند و نمی توان ماده مشخصی را به عنوان ماده افزودنی به آن ها نام برد.
 
وی در پاسخ به این که آیا می توان زعفران تقلبی را از زعفران واقعی تشخیص داد، اظهار داشت: تشخیص آن ها کار ساده ای نیست و افراد عادی نمی توانند آن را تشخیص دهند. درستی درباره نحوه تشخیص آنها گفت: رنگ و ظاهر آن ها تقریبا شبیه هم است و در مورد بو نیز، شامه اکثریت مردم آنقدر قوی نیست که بتوانند از طریق بوییدن بتوانند زعفران واقعی را از تقلبی تشخیص دهند؛ از این رو بعید می دانم که افراد معمولی با نگاه کردن یا بوییدن بتوانند زعفران تقلبی را از اصلی تمیز دهند.

درستی با اشاره به مضرات این افزودنی ها گفت: زعفران طبیعی و اصلی نیز گرچه حاوی آنتی اکسیدان های با ارزش و بسیار مفید است اما مصرف زیاد آن نیز آسیب زاست


نوشته شده در تاریخ جمعه 23 مهر 1389 توسط hamid vafae
سایت تبادل لینک خودکار